Vanaf 2025 betalen plug-in hybrides het volle pond

Afgelopen week heeft het demissionaire kabinet aangekondigd dat vanaf volgend jaar de MRB tarieven op de schop gaan; met als belangrijkste gevolg dat plugin hybride auto’s 100% wegenbelasting dienen te gaan betalen.

Het balletje is aan het rollen gegaan doordat initieel bedacht was dat de MRB korting voor volledig elektrische auto’s (EV’s) vanaf volgend jaar zou vervallen. Echter ontstond daar de afgelopen maanden steeds meer rumoer over; de algemene mening was en is dat zonder de financiële steun vanuit de overheid het animo voor de EV weleens hard zou terug kunnen lopen; met alle gevolgen voor de klimaatdoelen van dien.

Daarom is nu besloten de MRB kortingen een andere invulling te geven, waarbij de plugin-hybrides (PHEVs) min of meer het kind van de rekening worden. Zij worden namelijk vanaf volgend jaar voor 100% van de MRB aangeslagen. EV’s krijgen een jaartje uitstel van executie en gaan in 2026 naar 60% belasting, en vanaf 2031 pas naar de volledige 100%. Dit betekent dus alsnog dat de vele EV-leaserijders een verhoging van hun maandtarief tegemoet mogen zien (de leasemaatschappijen mogen dit conform hun voorwaarden immers tussentijds doorbelasten), maar dan niet volgend jaar al maar vanaf ’26 pas.

Een belangrijke kanttekening bij deze plannen is dat het nieuwe te formeren kabinet wellicht tot een andere zienswijze komt, en de plannen dus weer gewijzigd worden zodra het nieuwe regeerakkoord op papier staat. Zo is er in de huidige plannen ook niets te lezen over de vaak gesproken ‘accukorting’ voor PHEV en EV auto’s; die ervoor moet zorgen dat het toegenomen gewicht door accu’s ten opzichte van benzine equivalenten geen onbetaalbare aangelegenheid wordt.

Wordt ongetwijfeld vervolgd!

Plaats een reactie